Czekoladowe ganache – smak, który na długo zapamiętasz

Data:
czekoladowe-ganache-smak-ktory-na-dlugo-zapamietasz

Tort czekoladowy to jeden z najbardziej klasycznych deserów, który jednak wydaje się być zarezerwowany na specjalne okazje. Z uwagi na intensywny smak mocno czekoladowe ciasta znajdą uznanie u koneserów, osób dorosłych i zadeklarowanych miłośników wykwintnych doznań. Tort na zamówienie przesycony czekoladowym aromatem warto więc rozważyć,  organizując eleganckie przyjęcie lub dla ukochanej osoby, której upodobania są nam znane.

 Tort ganache – uczta dla koneserów czekolady

Najbardziej czekoladowy ze wszystkich tortów to tort na bazie ciemnego biszkoptu z kremem typu ganache. Tego typu wypiek warto zamówić w tradycyjnej manufakturze, gdyż sposób wykonania będzie miał ogromny wpływ na efekt końcowy. Jedynie wybrane cukiernie w Warszawie posiadają tajemnicę idealnie aksamitnego kremu ganache, który powinien otulać biszkopt delikatną czekoladową chmurką. Tego typu tort na zamówienie wymaga misternej pracy doświadczonego cukiernika, przed którym wykwintna czekoladowa masa nie ma żadnych tajemnic. Ciasto z kremem ganache można wykonać w wielu rozmiarach, formach i kształtach, tak aby efekt końcowy idealnie spełnił oczekiwania zamawiającego.

Z jakimi dodatkami komponuje się krem ganache?

Krem typu ganache w klasycznej wersji to kremowa emulsja czekolady w słodkiej śmietance. Efektem jest aksamitna masa, która idealnie nadaje się do tynkowania tortów i jest świetną bazą dla różnorodnych dodatków oraz dekoracji. Wiele cukierni w Warszawie może pochwalić się wykwintnymi tortami ganache o spektakularnych dekoracjach. Warto wziąć pod uwagę fakt, że czekolada bardzo dobrze komponuje się z intensywnym smakiem owoców, takich jak maliny, wiśnie, pomarańcze oraz czarna porzeczka. Poza owocowymi dodatkami można rozważyć również słony karmel, klasyczną bezę oraz różnego rodzaju orzechy. Doświadczony cukiernik z pewnością pomoże nam w zaplanowaniu ciasta o idealnie zbalansowanych i przenikających się smakach. Tort na zamówienie powinien być przyjemną niespodzianką dla gości, a jego degustacja wprawiać w zachwyt i na długo pozostawać w pamięci.