Sposoby na idealne ciasto z galaretką

Data:
sposoby-na-idealne-ciasto-z-galaretka

Ciasta, ciasteczka, torty i inne słodkości… Jeśli masz w domu łasuchów, dobre przepisy na ciasta przydadzą się zawsze. A co, jeśli domownicy to fani galaretek? Aby sprawić im przyjemność, możesz zrobić tradycyjne ciasto, łącząc je właśnie z galaretką. Przepisów jest bardzo dużo, jednak jak sprawić, żeby ciasto wyszło piękne i pyszne?

Wskazówki wykonania ciasta

Aby Twoje ciasto z galaretką wyszło idealne, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Na ciasto wylewamy galaretkę tężejącą, nigdy płynną, zaraz po rozrobieniu. Wystudzoną galaretkę należy włożyć do lodówki i monitorować to, jak gęstnieje. Nie można dopuścić do całkowitego stężenia, gdyż wtedy nie da się jej równomiernie rozłożyć na cieście. Z kolei, jeśli zalejemy ciasto płynną galaretką, może ona spłynąć na spód ciasta, psując cały efekt.

Dość ważnym aspektem jest także wypełnienie dokładnie blaszki, tak aby między blachą a ciastem nie było przerw. Tym samym wylana galaretka zostanie na górze i nie spłynie na boki wypieku.

Jeśli masz kłopot z tężeniem galaretek, rozwiązaniem jest dodanie mniejszej ilości wody, niż zaleca producent. Natomiast w przypadku, gdy potrzebujesz, aby galaretka stężała szybciej, po przestudzeniu możesz włożyć ją do zamrażarki. Należy jednak regularnie sprawdzać proces tężenia, aby nie przegapić momentu, kiedy trzeba wylać ją na ciasto.

Owoce mają znaczenie

Warto zwrócić uwagę na owoce, którymi chcemy udekorować ciasto. Jeśli masz zamiar wylać na nie galaretkę, warto wiedzieć, że są owoce, na których ona nie stężeje. Producenci galaretek umieszczają takie informacje na opakowaniach produktów. Do takich owoców należą: kiwi, papaja oraz mango.

Ciasta na zamówienie w Warszawie

Jeżeli planujesz ważną uroczystość i masz obawy dotyczące tego, czy Twoje ciasto się uda, postaw na zamówienie słodkości w cukierni. Ciasta w Warszawie na zamówienie oferujemy w naszej cukierni Bizon. Wśród naszych propozycji znajdziesz m.in. ciasto na jasnym biszkopcie z kremem budyniowym oraz ananasami zalanymi galaretką. Zamawiając nasze wyroby, masz pewność, że wypiek będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania.