Torty z masy cukrowej, czyli prawdziwe urodzinowe cudo

Data:
torty-z-masy-cukrowej-czyli-prawdziwe-urodzinowe-cudo

Rocznica, imieniny, świętowanie sukcesu i przede wszystkim urodziny – ich nieodzownym elementem są torty. Śmietanowe, owocowe i oczywiście z biszkoptem. Smak porywający podniebienia wszystkich dorosłych, a przede wszystkim… dzieci! To one są najbardziej surowymi krytykami sztuki cukierniczej, a oprócz walorów smakowych ich szczególnej ocenie podlega wygląd tortu.

Torty z figurkami z masy cukrowej

Figurki z masy cukrowej stają się coraz popularniejszą formą ozdoby tortów. Poza tortami ślubnymi, w których rozwiązanie to było wykorzystywane od dawna, zauważyć można, że wielu klientów coraz częściej decyduje się na torty z figurkami na tortach urodzinowych. Tu jedynym ograniczeniem jest właściwie fantazja klienta. Realizowane są figurki z motywami zwierzęcymi czy postaciami z bajek. Przez zwiększone zainteresowanie powstaje coraz więcej artystycznych pracowni cukierniczych, w których łączy się tradycję z nowoczesnym designem tortów, stąd coraz łatwiej o fantazyjny tort dla dziecka w Warszawie.

Tort pokryty masą cukrową

Ozdabianie tortów bitą śmietaną i owocami było i zawsze będzie klasyczną formą dekoracji, jednak coraz częściej oczekuje się od cukierników barwniejszej inwencji twórczej. Jedną z nowoczesnych form zdobienia tortów jest masa cukrowa. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania wypiek zdobywa estetyczny wygląd, który może być dodatkowo przyozdobiony jadalnym złotem, kolorowym nadrukiem bezpośrednio na masie cukrowej, czy plastycznymi figurkami wykonanymi z tej samej masy. Torty pokryte masą cukrową również są coraz łatwiej dostępne, przyciągając uwagę klientów.

Współczesna sztuka cukiernicza przybrała właściwie formę sztuk wizualnych, a torty z figurkami z masy cukrowej są coraz częstszym wyborem w przypadku tortów urodzinowych dla dzieci, ciesząc nie tylko swoim smakiem, lecz także niebagatelnym wyglądem.