Cukiernicy radzą – jaki tort dla dziecka wybrać?

Data:
cukiernicy-radza-jaki-tort-dla-dziecka-wybrac

Figurki z masy cukrowej, tort z fotografią ulubionej postaci z bajki, kolorowe dekoracje – to wszystko sprawia, że Twoja pociecha będzie zachwycona tortem, jaki dostała. Wybór tortów dla dzieci jest ogromny, zatem możesz mieć problem z podjęciem decyzji. Dlatego podpowiemy Ci, czym kierować się przy zamawianiu wymarzonego tortu.

Nadruki na opłatku i rysunki z żelu, czyli tort dopasowany do zainteresowań dziecka

Nadruk na opłatku, a także rysunek na tort wykonany z żelu to elementy, które pozwolą na dopasowanie wyglądu tortu do zainteresowań Twojego dziecka. Dzięki nim możesz umieścić na wypieku dowolną fotografię lub rysunek przedstawiający np. ulubioną postać z bajki, zespół muzyczny, a nawet herb drużyny piłkarskiej, której kibicuje.

Decydując się na zamówienie tortu z nadrukiem na opłatku lub rysunkiem na tort z żelu, możesz wybierać spośród różnych kształtów i smaków, co pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie tortu do upodobań Twojej pociechy. Do wyboru masz torty okrągłe, prostokątne, kwadratowe..

Ważny jest również smak tortu, ponieważ nawet pięknie udekorowane wypieki nie zyskają aprobaty Twojego dziecka, jeśli będą niesmaczne. Na szczęście wybór smaków tortów dla dzieci jest tak duży, że nie będziesz miał problemów z dopasowaniem do preferencji smakowych dziecka.

Jeśli Twoja pociecha uwielbia czekoladę, dobrym wyborem może okazać się np.:

  • tort mocno czekoladowy na ciemnym biszkopcie,
  • tort czekoladowo-malinowy na jasnym biszkopcie,
  • tort czekoladowo-truskawkowy.

Wśród wielu smaków tortów dla dzieci znajdziesz również bardziej owocowe propozycje, np.:

  • tort truskawkowy na bazie prażonych truskawek i bitej śmietany na jasnym biszkopcie,
  • tort śmietankowo-wiśniowy na ciemnym biszkopcie,
  • tort śmietankowo-malinowy na jasnym biszkopcie
  • tort o smaku owoców leśnych na jasnym biszkopcie

Niepowtarzalne figurki z masy cukrowej na różne okazje

Pięknie wykonane figurki z masy cukrowej pomogą Ci zamówić tort pasujący do każdej okazji (np. figurki komunijne). Mogą mieć one również bardziej uniwersalny charakter, dzięki czemu są kolejnym sposobem na dopasowanie tortu do zainteresowań dziecka. Dla najmłodszych fanów motoryzacji możesz wybrać tort z figurką przedstawiającą ulubiony model samochodu, a dla małej solenizantki tort z figurką jej ulubionej księżniczki z bajki.