Tort na osiemnastkę – jaki wybrać?

Data:
tort-na-osiemnastke-jaki-wybrac

Wejście w dorosłość to okazja jedyna w swoim rodzaju, dlatego wypada należycie ją uczcić. Niezależnie od tego, czy urządza się domówkę, grilla na działce czy wynajmuje się lożę VIP w klubie, zawsze tort urodzinowy stanowi najważniejszy element imprezy. Dobra cukiernia jest w stanie przygotować naprawdę wyjątkowe, bogato zdobione artystyczne dzieło. Warto wykorzystać w pełni kunszt cukierników.

Trójwymiarowe słodkości

Ciekawym pomysłem jest tort 3D. Prezentuje się on nadzwyczaj imponująco. W tym wypadku wybór kształtów jest praktycznie nieograniczony. Tym bardziej, że istnieje możliwość zamówienia wybranego przez siebie kształtu. Dla fanów piłki nożnej bądź siatkówki odpowiedni będzie tort w kształcie piłki. Dziewczyny chętnie decydują się na kompozycje przedstawiające różne zwierzęta, kosmetyki czy książki. Ciekawym rozwiązaniem są też torty w kształcie butelek, pudełek-prezentów lub w kształcie cyfr 1 i 8.

Tort w nowoczesnym stylu

Ostatnio popularnym wyborem jest okrągły, często piętrowy, tort polany ciemną, białą lub kolorową spływającą czekoladą, która tworzy niesamowity efekt. Tego typu torty są bardzo modne i nowoczesne. Jeśli chodzi o dekorację, to zależy tylko i wyłącznie od upodobań i gustu jubilata. Zazwyczaj są to świeże owoce sezonowe lub słodycze znanych firm. Ciekawym pomysłem jest również położenie małej buteleczki alkoholu na torcie czy wbicie toppera z cyfrą ,,18’’ lub ,,Sto lat’’. Młode kobiety decydują się również na udekorowanie wypieku żywymi kwiatami. Inspiracji jest nieskończenie wiele, a to na jaki się zdecydujemy jest uzależnione tylko od naszych preferencji.

Elegancki tort z masy cukrowej

Tort obłożony masą cukrową to idealny wybór, jeśli planujemy wejść w dorosłość w eleganckim stylu. Tu również inspiracji nie zabraknie. Kobiety najczęściej decydują się na pikowany wzór ze złotymi lub srebrnymi perełkami, koronkową bądź brokatową wstążką i kokardą. Nie brakuje również miłośniczek sztuki wizażu i mody, które pragną na swoim torcie mieć figurki w kształcie torebek, butów, szminek i cieni do powiek. Jeśli chodzi o młodych mężczyzn to ich głównym wyborem jest tort w formie męskiej koszuli z dodatkiem muchy i wąsów lub z figurką samochodu czy motoru.

Warto odpowiednio zaangażować się w wybór i zindywidualizowanie tortu urodzinowego. Najlepiej zlecić to renomowanej cukierni. Osiemnastkę obchodzi się przecież tylko raz. Moment, w którym zdmuchuje się świeczki jako osoba pełnoletnia tuż po odśpiewaniu „Sto lat” przez gości jest jedyny w swoim rodzaju. Trzeba zadbać o każdy detal, aby zapisał się on w pamięci jako jeden z najpiękniejszych w życiu.