Królowe wszystkich imprez – babeczki i muffinki

Data:
krolowe-wszystkich-imprez-babeczki-i-muffinki

Planowanie cateringu na imprezę zawsze stanowi spore wyzwanie. I nie ma tu znaczenia, czy odbywa się ona w domu, czy poza nim. Wiele osób decyduje się na sprawdzone dania i przekąski, które zawsze okazują się hitem i smakują wszystkim gościom. Do takich propozycji z pewnością należą babeczki i muffinki!

Kolorowe, niewielkie, efektowne

Nie bez przyczyny babeczki i muffinki królują na imprezach. Komponując catering na event, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Przede wszystkim czy będzie on miał charakter standing party, czy wszystkie dania mają być serwowane, czy np. desery z menu zostaną podane w postaci słodkiego stołu. Znaczenie ma również ilość gości i obecność muzyki. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ organizator imprezy musi zapewnić gościom komfort spożywania posiłków. Jeżeli impreza ma charakter stojący, posiłki muszą być tak podane, by można było zjeść je wygodnie nawet bez użycia sztućców.

Babeczki i muffinki to przykład właśnie takiego ciastka bankietowego, które nie sprawi nikomu problemu podczas konsumpcji. Babeczki z budyniem czy kremem i owocami to ulubiony przysmak gości każdej imprezy. Są lekkie, owocowe, wspaniale smakują z kawą, a przede wszystkim zjada się je na dwa kęsy. Dają też wiele możliwości, ponieważ można wypełnić je dowolnymi kremami i dodatkami. Kruche ciastko wypełnione kremem budyniowym, bitą śmietaną, mascarpone lub bezą rozpływa się w ustach! Z kolei puszyste muffinki zazwyczaj podaje się polane polewą lub lukrem, zwieńczone ozdobami z masy cukrowej lub delikatnym kremem. Ciastka tego rodzaju można bardzo ciekawie udekorować i serwować w wygodnych kolorowych papilotkach. Pięknie prezentują się rozłożone na paterze.

W naszej cukierni w Warszawie znajdziecie ogromny wybór tego rodzaju deserów bankietowych. Babeczki z owocami i muffinki z czekoladą lub lukrem pięknie dekorują stół, a jednocześnie dodają smaku każdej imprezie. Mogą również być udekorowane zgodnie z motywem przewodnim imprezy, co jest bardzo ciekawym pomysłem.