Naked cake, czyli prosta forma dająca wiele możliwości

Data:
naked-cake-czyli-prosta-forma-dajaca-wiele-mozliwosci

Najnowszym trendem, jeśli chodzi o wyroby cukiernicze, są w ostatnim czasie torty w stylu naked cake, często wybierane na torty ślubne. Torty w stylu naked mogą mieć mniej lub bardziej widoczne warstwy biszkoptu i kremu, stąd nazwa – „semi naked” czyli tort charakteryzujący się lekko prześwitującymi biszkoptami oraz „naked”, gdzie warstwy biszkoptów są dobrze widoczne.

Naked cake – torty na każdą okazję

Torty w stylu naked cake robią furorę na przyjęciach weselnych w stylu rustykalnym, ale tak naprawdę nadają się na każdą okazję. Można bowiem udekorować je w dowolny sposób. Najczęściej używa się do tego celu bitej śmietany, a najpopularniejsze dekoracje to naturalne dodatki takie jak owoce czy żywe kwiaty i listki, zazwyczaj pistacji czy eukaliptusa, które mocuje się przy pomocy specjalnych fiolek. Dzięki temu tort prezentuje się wyjątkowo oryginalnie. Wiele osób do dekoracji używa także tradycyjnych słodkich ozdób jak makaroniki, praliny lub kolorowe beziki, w ten sposób nadając tortowi bardziej nowoczesnego charakteru.

Jak wykonać tort naked cake?

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tort typu naked cake, musisz trzymać się kilku złotych zasad. Do pieczenia najlepiej wybrać biszkopt z dodatkiem masła. Zapewni on bardziej stabilną formę, a także będzie się mniej kruszyć przy składaniu tortu. Dodatkowo biszkoptu tłuszczowego nie trzeba nasączać, ponieważ jest już odpowiednio wilgotny. Krem, którego używa się do przełożenia poszczególnych blatów, może być dowolny, choć warto pamiętać o tym, aby nadał on ciastu odpowiednią stabilność –  nie może być zatem zbyt luźny. Naked cake powinien odstać w chłodnym miejscu co najmniej 4 godziny.

Naked cake – torty weselne Warszawa

Jeśli nie masz czasu na samodzielne wykonanie tortu bądź czujesz, że to zadanie Cię przerasta, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wybierz dowolny tort na zamówienie z wykończeniem pod kątem stylistyki uroczystości, aby wzbudzić zachwyt gości, rodziny i przyjaciół.

tort urodzinowy naked