Tort urodzinowy z motywem jednorożca

Data:
tort-urodzinowy-z-motywem-jednorozca

Urodziny to bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i rodziców. Przygotowując tę ważną uroczystość, rodzice często chcą, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. A nic tak nie dopełnia klimatu jak ciekawy motyw przewodni imprezy.

Tort dla dziewczynki

Chętnie wybieranym motywem imprezy urodzinowej dla dziewczynek jest ostatnio motyw jednorożca, który umożliwia stworzenie pięknych dekoracji. Tort dla dziewczynki powinien być piękny i zachwycający, a przede wszystkim smaczny. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest tort z motywem jednorożca – z masy cukrowej z figurką lub wykończony bitą śmietaną z rogiem i uszami. Tort z masy cukrowej będzie dobrym pomysłem, jeżeli tort ma posiadać fantazyjny kształt czy figurki, ponieważ masa jest idealnym produktem do tworzenia pięknych i kolorowych dekoracji. Dla osób które preferują mniej słodki wariant – tort wykończony bitą śmietaną w formie jednorożca sprawdzi się dużo lepiej. Wdzięczny motyw jednorożca w tęczowych barwach wpasuje się w każdą uroczystość – zarówno jako tort dla małej dziewczynki czy tort dla nastolatki i zachwyci nie tylko gości, ale przede wszystkim solenizantkę. Do tortu można dopasować także inne słodkości, np. muffinki z tym samym motywem, które stanowią spójną całość oraz urozmaicą słodki stół.

Tort z masy cukrowej z figurką jednorożca

Ten rodzaj tortu charakteryzuje się niezwykłą uniwersalnością, nie tylko, jeśli chodzi o dekoracje. Pod masą cukrową może skrywać się praktycznie każdy smak! Truskawkowy, czekoladowy, śmietankowy z kawałkami owoców i wiele innych. Warto pamiętać, że torty z masy cukrowej są cięższe od tradycyjnych tortów, a masę cukrową w zależności od preferencji można zjeść bądź zostawić, gdyż jest ona bardzo słodka.

Efektowny tort urodzinowy dla dziewczynki to bardzo ważny element uroczystości. Warto zadbać, aby pasował do motywu przewodniego urodzin. Tort z motywem jednorożca zachwyci wszystkich uczestników imprezy urodzinowej i będzie się pięknie prezentował na zdjęciach, które stanowią pamiątkę z tego ważnego wydarzenia. Poznaj realizacje tortów Cukierni Bizon, aby się zainspirować i znaleźć wymarzony tort dla swojej pociechy.

tort z jednorożcem