Tort z bitą śmietaną, czyli urodzinowy klasyk

Data:
tort-z-bita-smietana-czyli-urodzinowy-klasyk

Jest kilka dni w roku, które są dla dzieci źródłem olbrzymiej radości. Boże Narodzenie z prezentami, Dzień Dziecka z licznym atrakcjami, Święta Wielkanocne z szukaniem zajączka i oczywiście ten najważniejszy dzień – urodziny. A jak urodziny to zabawy z przyjaciółmi i tradycyjne pyszne, delikatne torty na bazie śmietany.

Urodzinowe atrakcje dla dzieci

Pierwszym krokiem podczas organizacji imprezy jest wybór miejsca. Nadal istnieje duże grono zwolenników zabaw w domu czy ogrodzie. Można wynająć clowna, sztukmistrza czy ulubione postaci z bajek do zabawiania małych gości. Furorę robią piniaty, basen z kulkami, olbrzymie balony czy akwen ogrodowy. Malowanie twarzy i karaoke to kolejne sprawdzone sposoby na udane urodziny. Wygodną opcją jest wynajęcie miejsca na urodzinową imprezę. Kinderbal w wynajętej sali to opcja, która daje chwile oddechu rodzicom – można spokojnie wypić kawę i porozmawiać. Oferta urodzinowa jest szeroka zwłaszcza w dużych miastach. W stolicy można wybierać wśród sali zabaw, klubów malucha po restauracje. Koniecznie należy pamiętać też o wysłaniu wcześniej gościom kolorowych i pomysłowych urodzinowych zaproszeń oraz mieć na szczególnej uwadze tort dla dziecka, który w Warszawie wygodnie można zamówić w większości cukierni.

Urodzinowe słodkości

Na stole jubilata nie może zabraknąć ciast, ciasteczek czy lodów. Najważniejszy jednak zawsze był, jest i będzie tort. Sprawdzona cukiernia w Warszawie przygotuje tort z bitej śmietany idealny dla najmłodszych imprezowiczów. Zamawiając tort, rodzice mają gwarancję, że wypiek będzie na czas, będzie apetycznie wyglądał i świetnie smakował. Co więcej, w cukierni można złożyć zamówienie na tort w określonym kształcie, który będzie dopasowany do zainteresowań dziecka – wybór jest ogromy. Pierwszą opcją  jest tort z nadrukiem ulubionej postaci na opłatku. W tym przypadku wzór nanoszony jest na jadalny opłatek, który następnie zostaje umieszczony na wypieku. Kolejną możliwością jest  tort z rysunkiem z żelu. Taki rodzaj zdobienia to rysunek wykonany z czekolady wypełniony żelem z jadalnymi barwnikami. Niezwykle efektownie prezentuje się tort z bitej śmietany z figurką z masy cukrowej – ta opcja chętnie wybierana jest przez osoby, które wolą mniej słodkie torty, nieobłożone masą cukrową. Torty z bitej śmietany mogą również przybrać kształt ulubionej postaci w 2D lub 3D, co z pewnością skradnie serca najmłodszych. Nie pozostaje więc nic innego, jak stwierdzić, że tort urodzinowy na zamówienie to gwarancja pysznej zabawy!

Urodziny to dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością cały rok. Warto dołożyć wszelkich starań, by ten był spełnieniem marzeń dziecka, a smak pysznego urodzinowego tortu powinien zostać w pamięci na długo.