Ciasta z makiem dla miłośników słodkości

Data:
ciasta-z-makiem-dla-milosnikow-slodkosci

Jesteś wielkim miłośnikiem słodyczy, a cukiernia to stały punkt na mapie podczas robienia zakupów? A może uwielbiasz spędzać czas w kuchni i samodzielnie przygotowywać łakocie? Dla największych łasuchów pewnie nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze, aby poczuć niebiańską słodycz na podniebieniu! Jednym ze składników ciast, które goszczą na naszych stołach, jest mak. Kombinacji wypieków z makiem jest coraz więcej.

Makowiec dla tradycjonalistów

Najbardziej tradycyjnym ciastem wydaje się być makowiec. Wbrew pozorom występuje on w wielu różnych wersjach. Może to być masa makowa na kruchym spodzie przykryta warstwą kruszonki, jednak bardziej popularną formą tego wypieku jest masa makowa z ciastem drożdżowym zwinięta w formę rolady. Do masy makowej często dodawane są bakalie, które są idealnym dopełnieniem całości.

Dla niezdecydowanych – sernik z makiem

Dla niektórych równie pysznym domowym wypiekiem jest sernik. Ci, którzy nie mogą się zdecydować, mają świetną opcję w postaci sernika z makiem. Ten smakołyk, zwany też seromakowcem lub makosernikiem, zwykle pieczony jest na kruchym spodzie. W jednym wypieku mamy, w poszczególnych warstwach, połączenie dwóch fantastycznych ciast, dzięki czemu miłośnicy zarówno jednego, jak i drugiego mogą rozpieszczać swoje kubki smakowe tym świetnym połączeniem.

sernik-makowy

Rolada makowa z bitą śmietaną dla największych łasuchów

Osoby, które są fanami tortów i innych kremowych ciast, chętnie wybiorą roladę makową z dodatkiem bitej śmietany. Biszkopt w tym przypadku posiada warstwę maku po obydwu stronach i jest zwijany z ubitą śmietaną w formę rolady. Do smaku można dodać jeszcze dowolne owoce. Po zawinięciu całość tworzy niewyobrażalny smak. Zdecydowanie nie jest to dietetyczne ciasto, ale dla doznań smakowych, które nam funduje, zdecydowanie warto czasem zgrzeszyć.

Jak widać zarówno wyroby z cukierni, jak i ciasta domowe z makiem, mogą występować w wielu różnych wariantach. W każdej z wyżej wymienionych propozycji mak jest głównym bohaterem i to on przede wszystkim tworzy wspaniały smak słodkości. Jego amatorzy mogą być spokojni, ponieważ nuda im na pewno nie grozi.