Jakie ciasta wybrać na imprezowy słodki stół?

Data:
jakie-ciasta-wybrac-na-imprezowy-slodki-stol

Ilekroć urządzamy rodzinne przyjęcie, pracowniczy bankiet czy oficjalną galę, musimy wziąć pod uwagę, że na sukces imprezy nie złoży się jedynie piękne miejsce czy wytworny obiad, ale ogromnie ważną rolę odegra również słodki stół. Prędzej czy później w jego kierunku udadzą się wszyscy miłośnicy słodkości. To tam często zapadają ważne biznesowe decyzje czy dochodzi do miłych spotkań po latach.

Na jakie ciasta warto postawić?

Ciastka bankietowe

Pierwsze, o co powinniśmy zadbać to pyszne i świeże ciastka bankietowe. Ich szeroki wybór sprawi, iż sprawdzą się doskonale jako przekąska dla najbardziej wyrafinowanych podniebień. Swoich wielbicieli znajdą z pewnością babeczki z owocami i eklerki. Do chętnie wybieranych należą również mini bezy z mascarpone i owocami, tartaletki z przeróżnymi nadzieniami, rurki z kremem oraz deserki z masą jogurtową i kolorową galaretką. Wspaniałych doznań dostarczą również bezy i kruche ciasteczka, a dzieci ucieszą się z cakepopsów i muffinów.

Ciasta tradycyjne

Na każdym słodkim stole nie może zabraknąć również tradycji. Jak Polska długa i szeroka, tylu wielbicieli szarlotki, makowca czy śmietanowej rolady z truskawkami. A do kawki musi być sernik – tradycyjny, wiedeński lub nowoczesny – z kajmakiem. Goście chętnie sięgają również po pachnące, świeże babki. Wielu z nas zawsze ma chęć na lekkie ciasto z galaretką i owocami a wśród uczestników imprezy z pewnością znajdą się także miłośnicy klasycznych ciast drożdżowych i innych ciast bez kremu.

Porcjowane desery

W ostatnim czasie swoje pięć minut mają tak zwane monoporcje. Są to najczęściej mini desery w uroczych, przezroczystych naczyniach lub na małych podkładkach. Godnymi uwagi są musy czekoladowe, jak również wszelkie galaretki z bitą śmietaną i owocami– im więcej kolorów tym lepiej. Babeczki cytrynowe z bezą również znajdą swoich amatorów.

Torty

Jeśli mamy imprezę urodzinową czy rocznicową na naszym stole nie powinno zabraknąć tortu. Wybór jest ogromny od tradycyjnych po nowoczesne: z opłatkiem, masą cukrową, czy w wybranym przez nas kształcie 2D i 3D. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Często wykwintny tort kupiony w dobrej cukierni  jest punktem odniesienia do tworzenia całego słodkiego stołu.

Jeżeli zatem zależy nam na doskonałej atmosferze podczas rodzinnych przyjęć, wesel, biznesowych spotkań, zainwestujmy w pyszny słodki stół. Zadbajmy nie tylko o jego wygląd, ale przede wszystkim postawmy na różnorodność: ciastka bankietowe, ciasta tradycyjne, torty i monoporcje od sprawdzonych dostawców. Sukces gwarantowany!