Torty na chrzciny – co jest modne w tym sezonie?

Data:
torty-na-chrzciny-co-jest-modne-w-tym-sezonie

Chrzest to wyjątkowy dzień – rodzice pragną, by tak istotne święto było podkreślone w należyty sposób, dlatego przygotowują je z dbałością o każdy detal. Przyjęcie z tej okazji obowiązkowo musi zostać uwieczniony tortem. Sprawdźmy, jakie torty na chrzciny będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie!

Najpiękniejsze torty na chrzciny – skąd czerpać inspiracje?

Chrzest zazwyczaj udzielany jest niemowlakom, niewiele więc czasu dzieli pierwszy sakrament od ich pojawienia się na świecie. Dlatego jako ozdoby często na takich tortach można odnaleźć atrybuty niemowlęctwa: małe buciki, buteleczki na mleko, zabawki dla noworodków, a nawet wizerunki dzieci.

Zwykle wśród dodatków możemy odnaleźć delikatne wstążki i kwiatki. Torty na chrzciny zazwyczaj utrzymane są w kolorze białym z dodatkiem koloru nawiązującego do płci dzieciątka – niebieskiego lub różowego. Centralne miejsce zawsze zajmuje imię świeżo ochrzczonego dziecka. Reszta tak naprawdę jest kwestią naszej pomysłowości i gustu. Jeśli nam samym brakuje pomysłu na tort na chrzest, zdjęcia w katalogach cukierni będą doskonałą inspiracją.

Elegancki tort z masy cukrowej

Od wielu sezonów na przyjęciach z okazji chrztu królują torty z masy cukrowej. Aksamitna tafla otulająca wypiek prezentuje się niezwykle elegancko i jest doskonałą bazą do stworzenia wytwornych dekoracji. Najczęściej decydujemy się na okrągły tort na chrzest zdobiąc go aksamitną wstążką. Rodzice często stawiają na wytworne połączenie masy cukrowej z żywymi kwiatami lub decydują się na typowo dziecięce rozczulające dekoracje takie jak figurki misiów czy noworodków. W ostatnim czasie modną dekoracją tortu stały się toppery z napisami oraz małe kolorowe bezy. Jeżeli chodzi o smaki, to jest to zdecydowanie indywidualna sprawa, choć można pokusić się o stwierdzenie, że coraz chętniej wybierane są torty z masą z mascarpone i bitej śmietany, a tradycyjne truskawkowe czy malinowe smaki ustępują miejsca tym bardziej nieoczywistym, takim jak słony karmel, malina z prażynką czy toffi. Jeśli właśnie przygotowujecie się do tej uroczystości i szukacie inspiracji i pomysłów, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz galerią tortów na chrzest!